Testy koronawirus - dlaczego są tak istotne w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Testy koronawirus – dlaczego są tak duże w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Polecane portale Polecne i promocje Prasówki Warto przeczytać

Testy koronawirus – czemu są tak cenne w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19? Testy są krytyczne znaczenie w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19, ponieważ wyłącznie na ich podstawie możliwe jest odróżnienie zakażonych od tych, jacy posiadają podobne objawy, a potrafiące stanowić zyskiem np. grypy czy nowej choroby, nie będącej nic wspólnego z groźnym wirusem.

Obecnie do szpitala mogą trafić, jednak zarówno osoby chore kiedy a też z założeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 dlatego ważne miejsce ma wykonywanie jak najdłuższej wartości testów, także tych jakie oferuje hurtownia medyczna.

Testy koronawirus – charakterystyka

Egzaminy na COVID-19 są wygodne w hurtowniach medycznych. To testy posiadające certyfikaty CE i raport z analizy stabilności. Opakowanie handlowe zawiera 25 sztuk testów, oraz do ostatniego dodana istnieje też instrukcja i diluent (1-2 gry na opakowanie). Karton transportowy zawiera 1500 sztuk.
Skuteczność testów polega na możliwości wykrycia przeciwciał IgM w sezonie pojawienia się zakażenia – tj. od 4 do 12 dnia po kontakcie z wirusem. Ponadto przeciwciała IgG, wykrywane przez test, diagnozują obecność zakażenia powyżej 12 dni, co daje optymalnie określić czas inkubacji wirusa.
W kierunku skuteczności działania testów podaje się na 100% wiarygodność, a fałszywie dodatnie wyniki nie pojawiają się. Czułość testów wynosi 97%, zaś fałszywie ujemne wyniki – 2,4%.
Producenci wskazują ponadto, że możliwości produkcyjne wynoszą obecnie 1,2 mln/tygodniowo, a dostawa jest od 7 do 10 dni.

Znaczenie diagnostyki SARS-CoV-2 w przeciwieństwie pandemii wirusa

Testy, dostępne współcześnie na placu to jedno i najpraktyczniejsze narzędzie pozwalające na wczesne wykrywanie przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Odpowiednie typowanie osób, które zamierzały kontakt z złymi lub nosicielami na decydujące znaczenia jeżeli szuka o przeciwdziałanie powtarzaniu się wirusa na całkowitym świecie, w tym także w Polsce. Wyniki eksperymentów są na tyle łatwo dostępne, żeby móc zastosować działanie chorujące na planu odizolowanie osób potencjalnie chorych czy mających kontakt z zakażonymi i nosicielami, co sprzyja powstrzymywaniu przenoszenia się wirusa.

Testy koronawirus

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments