Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

Akwarium dla bojownika – jak tak je przygotować?

Polecane portale Polecne i promocje Prasówki Warto przeczytać

Akwarium dla bojownika – jak wcale je przygotować? Bojowniki, ze powodu na bliskie drogie ubarwienie, dosyć często wyszukiwane są do hodowli w domowych zbiornikach. Oczywiście jak nowe zwierzęta, które wybieramy na domowych pupili, no i rybki potrzebują określonych powodów do życia właściwej wytrzymałości i zdrowia.

Niezmiernie istotnym jest, by podać im jako najodpowiedniejsze warunki do rozwoju – dzięki obecnemu będziemy potrafili zajmować się widokiem pięknych rybek. Co potrzebne jest przy hodowli bojowników?

Akwarium

Jeżeli chcemy zapewnić naszym zwierzętom odpowiednie warunki do rozwoju, powinniśmy odstawić w daleki kąt malutkie akwaria i kule. Dla rybek są to środowiska bardzo niekorzystne – muszą one przestrzeni do pływania oraz stymulującego otoczenia. W kulach rybki często ulegają dezorientacji i trafiają w spokój bądź przejawiają zachowania agresywne.

By zapewnić rybkom odpowiednią przestrzeń, powinniśmy dla samego osobnika przeznaczyć co kilka 5 – 6 litrów wody. Przy parce przestrzeń ostatnia przydaje się do 10 – 15 litrów. Jeśli liczba pracowników jest większa, akwarium powinno zawierać co kilka 30 litrów wody. Szukasz akwarium dla bojownika? Zachęcamy do odwiedzenia sklepu z akwariami – akwarystyczny24.pl.

Temperatura w zbiorniku

Bojowniki lubią ciepło, więc w pojemniku powinniśmy utrzymywać temperaturę w ścianach od 27 – 32 stopni Celsjusza. W zbiorniku należy zainstalować grzałkę oraz termostat, tak by możliwe było odporne kontrolowanie temperatury.

Pokrywa obowiązkowa

Rybki też są stworzeniami, przylegającymi do szkoły ryb labiryntowych, natomiast to znaczy, że pobierają część potrzebnego im tlenu bezpośrednio z atmosfery. Możemy zobaczyć, jak wynurzają się ponad powierzchnię wody. Dlatego, nasz zbiornik pragnie istnieć daleko zabezpieczony pokrywą, aby rybki nie wyskoczyły z akwarium. Bierze toż ponad inną zaletę – chroni ryby przed zbyt wielkim skokiem temperatur, utrzymując warstwy powietrza nad wodą w pewnej temperaturze. Dzięki temu, bojowniki nie zaziębią się.

Dekoracja dna

Tutaj o postawić na chwila roślin, jakie będą kierowały schronienie rybkom. Zdecydujmy się na żwirek lub nowe elementy podłoża, jak skały w głębszym kolorze. Da nam toż świetne warunki do praktyce tych kolorowych rybek. Dno akwarium nie winno być zbyt przeładowane, gdyż zbiornik wymaga regularnego czyszczenia (na przykład z glonów). Należy również wymieniać 1/3 wody przynajmniej raz w tygodniu, dla utrzymania jej właściwej kondycji.

Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments